Z ostatniej chwili

Nowe skrzyżowanie na Północy za ponad 2 mln zł

2024-05-20 10:46:09 informacje
img

Nowe skrzyżowanie na Północy za ponad 2 mln zł

Został już wyłoniony wykonawca, z którym Miejski Zarząd Dróg podpisze umowę na budowę nowego skrzyżowania al. Wyzwolenia z ul. Fieldorfa–Nila za pętlą tramwajową w dzielnicy Północ - informuje Biuro Prasowe Urzedu Miasta.

W postępowaniu przetargowym najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Rafalin, która zrealizuje roboty za kwotę blisko 2 mln 150 tys. zł. Pieniądze na ten cel pochodzą w całości z budżetu miasta Częstochowy. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w tej części naszego miasta.

Na skrzyżowaniu nadal będzie ruch okrężny. Poprawa infrastruktury drogowej i towarzyszącej w obrębie skrzyżowania będzie dopełnieniem innych, realizowanych po sąsiedzku w ostatnich latach inwestycji komunikacyjnych (przebudowa al. Wyzwolenia, budowa ciągu pieszo–rowerowego wzdłuż ul. Fieldorfa–Nila czy budowa nowej skarpy z pętlą tramwajową w ramach budowy linii tramwajowej).

Zakres prac na budowie nowego skrzyżowania al. Wyzwolenia z ul. Fieldorfa-"Nila" obejmie m.in.:

· wymianę nawierzchni jezdni na odcinku ok. 200 m pomiędzy krańcami skrzyżowania oraz wymianę nawierzchni na wlotach skrzyżowania;

· zwężenie jezdni do 4,5 m dla każdego kierunku jazdy;

· wyprofilowanie skrzyżowania;

· budowę nowych pierścieni ronda (beton + granit);

· budowę nowych peronów autobusowych;

· reorganizację zieleni.

Prace mają zostać sfinalizowane do końca tego roku.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0188 seconds.