Z ostatniej chwili

Nowy koń częstochowskiej Policji

2020-03-29 19:43:19 informacje
img

Od kilku dni do częstochowskiego Ogniwa Konnego dołączył nowy koń policyjny - Gladioso. Przez najbliższe pół roku wierzchowiec będzie podlegał szkoleniu, po zakończeniu którego i zdaniu egzaminu zobaczymy go nie tylko w służbie patrolowej, ale i przy  zabezpieczeniu imprez o niepodwyższonym ryzyku.
Koń, aby mógł trafić do Policji, musi spełniać ściśle określone wymagania. Przede wszystkim musi być zdrowy. Powinien być też spokojny, zrównoważony. Nie może bać się, reagować nerwowo na bodźce zewnętrze, takie jak np. ruch uliczny czy hałas, wystrzały. Dlatego musi przejść odpowiednie szkolenie, które realizowane jest na podstawie programu doskonalenia zawodowego dla jeźdźców i koni. Przez najbliższe pół roku wierzchowiec będzie podlegał właśnie takiemu szkoleniu. 
Gladioso to 4-letni wierzchowiec, wychodowany w Państwowej Stadninie w Dobrzyniewie. Jest to koń rasy szlachetnej półkrwi, gniadej maści. Funkcjonariusze Ogniwa Konnego będą teraz uczyć młodego rumaka dyscypliny, ogłady oraz posłuszeństwa i przygotowywać do pełnienia służby patrolowej.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0138 seconds.