Z ostatniej chwili

Nowy radiowóz dla kłobuckich mundurowych

2021-11-23 12:06:38 informacje
img

Kłobuccy policjanci otrzymali nowy samochód służbowy. Oznakowany furgon volkswagen transporter T6  trafił do mundurowych z Ogniwa Potrolowo-Interwencyjnego KPP w Kłobucku. Pojazd został kupiony z budżetu Policji oraz środków finansowych przekazanych przez samorządy: Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Urząd Miejski w Kłobucku, Urząd Gminy w Opatowie, Urząd Gminy w Miedźnie oraz Urząd Gminy w Popowie – informuje kłobucka Policja.

Uroczyste przekazanie nowego radiowozu odbyło się przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Wyposażony jest w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM, może nim podróżować 5 policjantów oraz 2 osoby zatrzymane.

W uroczystym przekazaniu nowego radiowozu udział wzięli: starosta kłobucki Henryk Kiepura, burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, wójt gminy Opatów Bogdan Sośniak, wójt gminy Popów Jan Kowalik oraz reprezentująca wójta gminy Miedźno Grażyna Borycka. Kluczyki do radiowozu zostały symbolicznie przekazane na ręce kierownika ogniwa patrolowo-interwencyjnego st. asp. Artura Kosowskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku mł. insp. Mariola Biskup podziękowała samorządowcom za zrozumienie policyjnych potrzeb związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa oraz za wsparcie w doposażeniu w nowe środki transportu. Szefowa kłobuckich mundurowych podkreśliła, że okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności, ponieważ sprawny pojazd to szansa, by policjanci szybciej dojechali na miejsce zdarzenia i skuteczniej zareagowali na zgłaszane interwencje.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.021 seconds.