Z ostatniej chwili

O dzieciach z dworca ZOO

2020-02-27 11:40:06 informacje
img

„My, dzieci z dworca ZOO” – to tytuł znanego reportażu, szokującej relacji 15-letniej narkomanki z Berlina Zachodniego. W Miejskim Domu Kultury młodzież częstochowskich szkół obejrzała spektakl, który powstał na podstawie tej prawdziwej historii – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta     

Spektakl „My, dzieci z dworca ZOO” przygotowany przez Teatr Kamienica pokazano 24 lutego w sali widowiskowej MDK w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2019–2020 oraz Miejskiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zaproszono młodzież częstochowskich szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami, a także członków Zespołu ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Sztuka stworzona w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka przedstawia prawdziwą historię nastoletniej narkomanki Christine F., opowiada nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale również uświadamia, jak cienka jest granica pomiędzy zabawą a tragedią. Sztuka obnaża ludzką bezradność, a przede wszystkim bezradność młodego człowieka, który pozbawiony opieki i wsparcia tak łatwo popada w uzależnienie i nędzę. W spektaklu nie ma biernych widzów, wszyscy są w samym centrum wydarzeń, obserwują, jak bohaterka dokonuje przerażających i nielogicznych wyborów, coraz bardziej popadając w uzależnienie, prowadząc bezskuteczną walkę z nałogiem.

 

Page generated in 0.0234 seconds.