Z ostatniej chwili

OKF Iluzja dołącza do wirtualnej platformy mojeekino.pl

2020-10-13 15:34:09 informacje
img

Dzięki przedsięwzięciu Stowarzyszenia Kin Studyjnych mamy dostęp do znakomitych filmów także choćby podczas ewentualnej kwarantanny. Jednocześnie – jeśli tylko chcemy – część pieniędzy z naszego biletu do „e-kina” powędruje do częstochowskiego Ośrodka Kultury Filmowej - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Od tradycyjnego VOD mojeekino.pl odróżnia się autorskim programem oraz tym, że daje widzom możliwość wsparcia ich ulubionego, lokalnego kina – bez wychodzenia z domu.

Na platformę można wejść poprzez stronę OKF www.okf.czest.pl albo przez ogólną platformę www.mojeekino.pl, wykorzystując komputer albo urządzenia mobilne.

Aby część środków z naszego biletu na wirtualny seans trafiła właśnie do OKF „Iluzja”, musimy jedynie pamiętać, aby po wejściu na platformę wybrać właśnie je. Lokalne kina uszeregowane są tam alfabetycznie, według nazw miast – częstochowskiego OKF nie trzeba więc długo szukać…   

Platforma jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlana jest z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Repertuar jest cyklicznie zmieniany oraz wzbogacany o dodatkowe wydarzenia, jak spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe.

Operatorem mojeekino.pl, a zarazem pomostem ułatwiającym współpracę między dystrybutorami a lokalnymi kinami jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Partnerami są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Fundacja Kultura Bez Barier. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jednocześnie – przy zachowaniu całego obowiązującego reżimu sanitarnego – OKF „Iluzja” cały czas zaprasza do swojej sali przy alei NMP 64. W najbliższym czasie można tam zobaczyć m.in. kolejny dokument biograficzny w cyklu „Kino Jazz” – tym razem będzie to obraz poświęcony Ronniemu Woodowi, legendarnemu członkowi The Rolling Stones – choć który z nich nie ma statusu legendy? W filmie „Ronnie Wood: Ktoś na górze mnie lubi” muzyk opowiada o swojej trwającej już pół wieku karierze – od skromnych początków w północnym Londynie, poprzez grę w The Birds, The New Barbarians, The Faces, współpracę z Jeffem Beckiem czy Rodem Stewartem. W filmie nie zabraknie też m.in. innych „Stonesów” – Micka Jaggera, Keitha Richardsa i Charliego Wattsa. 

W OKF film będzie pokazany tylko na 2 seansach – 17 października o godz. 20.30 oraz 18 października o godz. 18.30. Ceny biletów to 17 zł –  normalny i 15 zł – ulgowy.

Dotychczas w cyklu „Kino Jazz” w OKF można było zobaczyć m.in. dokumenty o Milesie Davisie, Elli Fitzgerald czy Arethcie Franklin.

Pełny repertuar OKF „Iluzja” jak zawsze na stronie http://www.okf.czest.pl I pamiętajmy – dzięki obecności naszego częstochowskiego kina na nowej platformie możemy je w tym trudnym czasie wspierać także, oglądając filmy w domu.  

Page generated in 0.0155 seconds.