Pod hasłem „Nasza moc, nasza planeta” Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej organizuje w środę 22 kwietnia obchody Dnia Ziemi.
W obchodach, które odbywają się na całym świecie, chodzi o zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska, zmiany klimatyczne oraz potrzebę zrównoważonego rozwoju.
W budynkach Politechniki przy ulicach Dąbrowskiego i Brzeźnickiej będą wykłady, konkursy i warsztaty. Przyjrzymy się tajnikom segregacji odpadów, glebom i fascynującemu światu grzybów oraz dowiemy się, jak budować domki dla owadów.
Wydarzenie potrwa od 9.00 do 13.20. Jest adresowane do uczniów szkół średnich z Częstochowy i okolic. Organizują je pracownicy wydziału oraz studenckie koła naukowe: EkoPraktyczni i EnviBioTeam – informuje dr inż. Katarzyna Brendzel, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej.