Z ostatniej chwili

Obostrzenia w MPK

2020-03-12 15:26:26 informacje
img

W obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji związanej z rozpowszechnianiem się koronawirusa w naszym kraju, od 13 marca (piątek) MPK wprowadzi kolejne obostrzenia w obsłudze częstochowskiej komunikacji miejskiej, które mają poprawić bezpieczeństwo pracowników i pasażerów w obliczu zagrożenia wirusowego.

Mianowicie:

•           - zostaje zawieszona sprzedaż biletów przez kierowców i motorniczych. Bilety należy kupować w biletomatach lub innych punktach sprzedaży w mieście, jak również korzystając z aplikacji mobilnych – zaleca się unikania płacenia gotówką przy kupowaniu biletów.

•           - we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej wprowadzony zostanie ZAKAZ wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami.

•           w przedniej części tramwajów i autobusów zostaną wydzielone strefy, w których może przebywać wyłącznie kierujący pojazdem (szczególnie w modelach, gdzie fabrycznie nie ma takich wydzieleń).

•           wprowadzone zostanie cykliczne przewietrzanie wnętrza tramwajów i autobusów na przystankach – będą otwierane wszystkie drzwi oprócz pierwszych, bez zgłaszania takiej potrzeby przez pasażerów.

 

Page generated in 0.0134 seconds.