Z ostatniej chwili

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierujących

2020-06-12 10:40:15 informacje
img

Wzorową postawą wykazali się świadkowie, którzy zaledwie w ciągu kilku godzin ujęli dwóch nietrzeźwych kierujących. Gdyby nie ich prawidłowa reakcja i szybkie działanie, nie wiadomo, jak zakończyłaby się dalsza jazda dwóch nieodpowiedzialnych seniorów. Dzięki temu policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych pijanych kierowców - informuje myszkowska Policja.
Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj, w czwartek 11 czerwca na ul. Pułaskiego w Myszkowie. Około godz. 19.30 dyżurny myszkowskiej jednostki został powiadomiony o obywatelskim ujęciu starszego mężczyzny. Z przekazanych informacji wynikało, że cyklista najprawdopodobniej jest pijany. Policyjny patrol zbadał stan trzeźwości 76-letniego myszkowianiana. Jego wynik pokazany na urządzeniu to ponad promil alkoholu w organizmie. Podobne zgłoszenie otrzymał dyżurny dzisiaj około godz. 1.00. W tym przypadku do zdarzenia doszło na ul. Słonecznej w Żarkach Letnisku. Z relacji dwóch świadków wynikało, że kierująca kią jechała ul. Słoneczną „całą szerokością drogi”. Po zatrzymaniu samochodu zabrali jej kluczyki ze stacyjki i wezwali policyjny patrol. Jak się okazało, nieodpowiedzialna 60-latka z Myszkowa była kompletnie pijana. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 2 promile alkoholu. Do tego jej pojazd nie był dopuszczony do ruchu.
Amatorka jazdy „na podwójnym gazie” straciła prawo jazdy. Teraz oboje odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Page generated in 0.0331 seconds.