Z ostatniej chwili

Od „Solidarności” do współczesności

2019-06-05 15:07:53 informacje
img

Podsumowanie VI Powiatowego Konkursu o Najnowszej Historii Polski od Narodzin „Solidarności” do Współczesności. Polska w latach 1980-2019 odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miasta we wtorek 4 czerwca - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Był to konkurs dla uczniów i uczennic częstochowskich szkół podstawowych, klas III gimnazjów, szkół ponadpodstawowych oraz powiatów częstochowskiego i myszkowskiego. Jego celem było m.in. przypomnienie najważniejszych wydarzeń z najnowszej historii Polski, które doprowadziły do powstania suwerennego państwa polskiego, upamiętnienie sylwetek wybitnych działaczy opozycyjnych, którzy wpłynęli na najnowsze dzieje Polski, oraz kształtowanie wśród młodzieży pozytywnych postaw wobec przeszłości, tradycji naszego narodu oraz losów „małej Ojczyzny”.

Zadaniem uczniów szkół podstawowych było wykonanie prezentacji lub filmu, który dokumentuje wybrany epizod z historii swojej rodziny, miasta, miejscowości w latach 80. i 90. XX wieku oraz  w okresie zmian, jakie dokonały się w państwie w początkach XXI wieku. Natomiast uczestnicy ze szkół ponadpodstawowych rozwiązywali testy wiedzy poświęcone najnowszej historii Polski (1980-2019).

WYNIKI KONKURSU:

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Jakub Lewandowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2,

II miejsce – Maciej Kimla, Szkoła Podstawowa nr 41 im. Jana Matejki,

III miejsce–Marcel Słabosz, Szkoła Podstawowa nr 41 im. Jana Matejki.

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – Wiktor Zarzeczny, II LO im. Romualda Traugutta,

II miejsce – Natalia Ranoszek, I LO im. Juliusza Słowackiego,

III miejsc – Maciej Świącik, I LO im. Juliusza Słowackiego,

wyróżnienie – Weronika Kromołowska, I LO im. Juliusza Słowackiego,

wyróżnienie – Barbara Wesołek, VII LO im. Mikołaja Kopernika.

Organizatorem konkursu był Samorządowy Ośrodek Doskonalenia przy współudziale Urzędu Miasta Częstochowy i Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność”.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0197 seconds.