Z ostatniej chwili

Od 16 listopada wakacyjne rozkłady jazdy częstochowskiego MPK

2020-11-10 15:38:16 informacje
img

W związku z decyzją rządu o zamknięciu szkół i wprowadzeniu kolejnych ograniczeń, komunikacja miejska w Częstochowie będzie od 16 listopada (poniedziałek) do odwołania kursować wg rozkładów wakacyjnych - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT oraz MPK. 

Modyfikacja rozkładu wprowadzana przez częstochowski MZDiT wynika przede wszystkim ze zmiany struktury grup pasażerów podróżujących środkami MPK - po ponownym wprowadzeniu przez rząd zdalnego nauczania dla wszystkich uczniów. Z komunikacji miejskiej, podobnie jak w wakacje, w znikomym stopniu korzystają  obecnie dzieci i młodzież, a w większym - dojeżdżający do pracy dorośli mieszkańcy. Zapewnienie płynności w dowozie do pracy częstochowianek i częstochowian jest więc obecnie priorytetem. Czasowa zmiana rozkładów jazdy na wakacyjne podyktowana jest także sytuacją kadrową wśród kierowców MPK, która wynika z efektów rządowych restrykcji i zagrożenia epidemicznego (np. liczne kwarantanny).

W środkach publicznego transportu zbiorowego obowiązuje w całej Polsce limit napełnienia do maksymalnie 30% nominalnej pojemności pojazdu.  Pamiętajmy też, że ze względów bezpieczeństwa kierowca i jego zmiennik przebywają w strefie wydzielonej, a wszyscy pasażerowie mają obowiązek podróżowania w maskach zasłaniających górne drogi oddechowe. 

Page generated in 0.0167 seconds.