Z ostatniej chwili

Odblaski ratują życie

2018-10-18 11:21:00 informacje
img

Przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 20 im. Króla Maciusia Pierwszego odwiedzili częstochowscy policjanci, którzy wręczyli im odblaskowe opaski. Spotkanie zainaugurowało akcję „Odblaski ratują życie” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Podczas spotkania w przedszkolu przy ul. Wierzbowej maluchy uczyły się, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.
Przedszkolaków odwiedzili również goście specjalni: policyjny pies szkolony do poszukiwania ludzi oraz jego większy kolega Sznupek. Każde z dzieci otrzymało też od policjantów i prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka opaski odblaskowe, książeczki poświęcone bezpieczeństwu oraz słodkie upominki.
Spotkanie z przedszkolakami z MP 20 rozpoczęło policyjną akcję „Odblaski Ratują Życie”, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników ruchu drogowego. W ciągu kilku dni opaski trafią do 11 tys. dzieci i młodzieży na terenie miasta. W działania zaangażowali się samorządowcy, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i prywatni partnerzy. Całość organizuje wydział prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wspólnie z zarządem terenowym NSZZ Policjantów.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0303 seconds.