Z ostatniej chwili

Odebrali kluczyki kierowcy, który miał ponad 3 promile alkoholu

2020-01-29 10:49:25 informacje
img

Para przypadkowych świadków uniemożliwiła dalszą jazdę oraz odebrała kluczyki do samochodu kierowcy passata, którego styl jazdy i wygląd zewnętrzny wskazywały, że może być pod wpływem alkoholu. Sytuację zauważyli kłobuccy dzielnicowi, którzy podjęli interwencję i ujętego kierowcę przekazali policjantom z drogówki. Okazało się, że volkswagenem kierował 58-letni mężczyzna, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – informuje kłobucka Policja.

Do zdarzenia doszło w Smolarzach na skrzyżowaniu z ruchliwą drogą wojewódzką nr 491. Para przypadkowych świadków uniemożliwiła dalszą jazdę oraz odebrała kluczyki do samochodu kierowcy passata, którego styl jazdy i wygląd zewnętrzny wskazywały, że może być pod wpływem alkoholu. Całą sytuację zauważyli kłobuccy dzielnicowi, którzy pełnili służbę obchodową swojego rejonu. Policjanci „pierwszego kontaktu” podjęli interwencję, od przypadkowych świadków przejęli ujętego kierowcę, po czym przekazali go policjantom z drogówki. Od razu można było zauważyć, że ujęty kierowca jest bardzo pijany, gdyż poza wyczuwalną wonią alkoholu nie potrafił zarówno iść prosto o własnych siłach, jak i logicznie odpowiadać na pytania mundurowych. Po przewiezieniu na kłobucką komendę okazało się, że w organizmie 58-letniego kierowcy passata było ponad 3 promile alkoholu!

Na nieodpowiedzialnego kierowcę – mieszkańca gminy Popów – czekają surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecydują prokurator i sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0216 seconds.