Z ostatniej chwili

Odpowie za atak na policjantów

2019-05-07 12:19:23 informacje
img

Policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali 32-latka, który naruszył nietykalność cielesną interweniujących stróżów prawa. Dodatkowo groził im i usiłował zmusić do odstąpienia od czynności służbowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności - informuje myszkowska Policja.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani do jednego z lokali w centrum miasta, gdzie według zgłoszenia telefonicznego miał być agresywny klient. Na miejscu zastali grupę osób, spośród której tylko jeden był agresywny wobec personelu i pracowników ochrony. Był to 32-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna w trakcie interwencji stał się niesamowicie agresywny i pobudzony wobec stróżów prawa. Kilkakrotnie uderzył i znieważył interweniujących policjantów. Dodatkowo groźbą próbował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych.

Mężczyzna resztę nocy spędził w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał trzy zarzuty związane z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, znieważenia oraz próby zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.  

Page generated in 0.0336 seconds.