Z ostatniej chwili

Odpowie za usiłowanie rozboju

2019-07-03 14:24:41 informacje
img

Policjanci z komendy w Częstochowie zatrzymali 22-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju. Jak ustalili śledczy, mężczyzna przyszedł na jedną ze stacji paliw, zażądał wydania pieniędzy i uderzył pracownika w twarz. Na wniosek śledczych prokurator z Prokuratury Rejonowej zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru - informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek nad ranem. Na jedną z częstochowskich stacji paliw przyszedł mężczyzna, dobijał się do drzwi. Po ich otwarciu 22-latek zażądał wydania pieniędzy, a następnie uderzył pracownika stacji pięścią w twarz. Pomiędzy mężczyznami doszło do przepychanek. Z uwagi na zdecydowaną postawę pracownika, napastnik nie osiągnął swojego zamiaru, wsiadł na rower i uciekł. 

Po otrzymaniu tej informacji policjanci ustalili dane podejrzanego, do którego dotarli już po kilku godzinach. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Częstochowy zarzutu usiłowania rozboju i objęcie go policyjnym dozorem. Za jego czyn kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Page generated in 0.0297 seconds.