Z ostatniej chwili

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej policjanta

2018-11-22 10:28:06 informacje
img

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej upamiętniającej st.post. Tomasza Trejtę wczoraj, w środę 21 listopada odbyła się w Komisariacie Policji w Kłomnicach.
St.post. Tomasz Trejta (1985-2013), policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kłomnicach Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, był policjantem w służbie przygotowawczej.
21 listopada 2013 r. pełnił służbę w patrolu zmotoryzowanym wraz z drugim funkcjonariuszem. Około godz. 12.25 policjanci oczekiwali na wjazd na skrzyżowanie drogi krajowej DK-1 z drogą do miejscowości Grabowa. W stojący, prawidłowo oznakowany radiowóz uderzył volkswagen passat, który jechał z nadmierną prędkością lewym pasem w kierunku Częstochowy. Kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Stracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie hamował, po czym zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w radiowóz. St.post. Tomasz Trejta, który był kierowcą radiowozu, poniósł śmierć na miejscu. Drugi policjant, siedzący obok, na miejscu pasażera, doznał ciężkich obrażeń.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0332 seconds.