Z ostatniej chwili

Ogólnodostępny alkotest w kłobuckiej komendzie

2019-07-31 15:09:26 informacje
img

Od dzisiaj, 31 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Kłobucku można będzie korzystać z ogólnodostępnego urządzenia do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesne alkotestery zostały oficjalnie przekazane przez Burmistrza Kłobucka z okazji 100-lecia utworzenia Policji Państwowej. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w poczekalni kłobuckiej komendy, gdzie każdy może samodzielnie i bezpłatnie sprawdzić swój stan trzeźwości - informuje kłobucka Policja.

30 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Kłobucku odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu dla Policji z okazji 100-lecia utworzenia Policji Państwowej. W spotkaniu wzięli udział Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka oraz burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Do kłobuckiej komendy trafiły dwa alkotestery, ufundowane przez gminę Kłobuck ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi.

Każdy, kto nie jest pewien, czy może usiąść za kierownicą samochodu z powodu wcześniej wypitego alkoholu, będzie mógł sam wykonać badanie trzeźwości w kłobuckiej komendzie. Jedno z urządzeń zostało zamontowane w ogólnodostępnej poczekalni. Drugi alkotester będzie użytkowany w terenie przez policjantów z kłobuckiej drogówki. Badanie jest prostą i całkowicie bezpłatną czynnością. Odbywa się bez konieczności fizycznego kontaktu z osobą badaną. Nie trzeba mocować ani zdejmować ustników, gdyż test polega na wdmuchnięciu powietrza do wnętrza „lejka”. Kolejne kroki wykonywania pomiaru oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Również na tym ekranie wyświetlany jest wynik badania.

Przekazane urządzenia z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Teraz każdy będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości i, w zależności od wyniku, zrezygnować z jazdy lub wyruszyć bezpiecznie w drogę.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0551 seconds.