Z ostatniej chwili

Ogólnopolski spacer z pse

2020-10-23 16:00:33 informacje
img

W najbliższą niedzielę odbędzie się w Częstochowie rodzinny spacer z psami rasowymi. Start zaplanowany jest na godzinę 12.00 na placu Biegańskiego. Jest to pokojowa akcja dla wyrażenia swojego niezadowolenia i sprzeciwu wobec ustawy „Piątka dla zwierząt”. Spacer odbędzie się w kilkudziesięciu polskich miastach jednocześnie, by zostać dostrzeżonym i usłyszanym.

Jak podkreśla Ewa Pietralik, prezes Stowarzyszenia Hodowców Psów i Kotów Canis e Catus, ustawa jest krzywdząca dla zwierząt rasowych i ich właścicieli. Polskie Porozumienie Kynologiczne i inne organizacje zrzeszone m.in. w Polskiej Unii Kynologicznej przeciwstawiają się próbie monopolizacji hodowli psów przy tylko jednym związku kynologicznym, wskazanym w nowej ustawie.

Przyznanie monopolu jednej organizacji poskutkuje tym, że psy z pełnym rodowodem i klasyfikowane jako rasowe stracą to miano, ponieważ nie są zrzeszone w Związku Kynologicznym w Polsce. Te zwierzęta zostaną zdegradowane w Polsce do statusu kundla, pomimo że w każdym europejskim kraju ich pochodzenie będzie respektowane.

Spacer zostanie zrealizowany z zachowaniem reżimu sanitarnego i pełnym dostosowaniem się do obostrzeń pandemicznych. Grupy będą podzielone po 9 osób, a każda z osób ma zachować odpowiedni dystans. Obowiązkowe jest również posiadanie maseczki. 

Patryk Pyrek

Page generated in 0.0135 seconds.