Z ostatniej chwili

Ojciec i syn zatrzymani z narkotykami

2020-03-24 13:06:03 informacje
img

Kryminalni z Kłomnic wpadli na trop młodego mężczyzny, który w mieszkaniu w Częstochowie miał dużą ilość marihuany, i zatrzymali go. W ręce stróżów prawa wpadł również jego 39-letni ojciec, który też miał nielegalne substancje. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi im do 10 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.
Zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków to efekt pracy kryminalnych z Kłomnic. Podjęte przez nich czynności operacyjne doprowadziły do mieszkańców Częstochowy. Kilka dni temu przy współpracy z policjantami z komendy pod ustalonym adresem przeprowadzili akcję. Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. W miejscu zamieszkania policjanci zastali 19-latka oraz 39-letniego ojca, którzy posiadali przy sobie substancje zabronione. Śledczy zabezpieczyli w sumie ponad 200 gramów nielegalnych substancji. Badania przeprowadzone przez policjantów wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana i amfetamina.
Mężczyźni zostali zatrzymani. Sąd po zapoznaniu się z materiałami postępowania zastosował wobec 19-latka  dozór Policji oraz poręczenie majątkowe, natomiast wobec ojca  tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za posiadanie narkotyków grozi im  do 10 lat więzienia.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0143 seconds.