Z ostatniej chwili

Okiem Skowronka

2019-04-15 12:36:23 informacje
img

Wystawa fotografii z okazji 25-lecia pracy fotoreportera Grzegorza Skowronka w środę 17 kwietnia o godz. 18.00 zostanie otwarta w Miejskiej Galerii Sztuki (III Aleja 64).

Autor prac, urodzony się w 1973 roku, od 25 lat pracuje w częstochowskim oddziale „Gazety Wyborczej”. Jako fotograf szuka sytuacji niezwykłych, emocji, nieoficjalnych gestów, ulotnych chwil, które nieodwracalnie przemijają. Stara się być niewidocznym obserwatorem, który lubi fotografować swoje miasto: pielgrzymki, Jasną Górę (choć wymaga to cierpliwości, taktu i dyskrecji); lokalną politykę, sport, ten nasz częstochowski, niemniej pasjonujący. Chętnie robi tzw. zwykłe zdjęcia: ludzi w sklepie, remontowanej ulicy, źle zaparkowanego samochodu. Podpatrywanie Częstochowy przez obiektyw sprawia mu niezmiennie radość.

Wyróżniany kilkakrotnie w ogólnopolskim konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo i lokalnym Klimaty Częstochowy.

Dla Autora „fotografie są jak wspomnienia. Potrafią rozśmieszyć, gdy trzeba także wzruszają”.

Podczas wernisażu z krótkim recitalem wystąpi Natalia Skuza. Artystka, mimo młodego wieku, ma już na koncie występy z takimi gwiazdami jak Muniek Staszczyk, Ania Dąbrowska czy Marcin Wyrostek. Natalii, której drugą miłością jest taniec, będzie akompaniował muzyk, pedagog, animator kultury, a prywatnie tata - Piotr Skuza. 

 

Page generated in 0.0654 seconds.