Z ostatniej chwili

Okradał nastolatki

2020-09-08 10:52:15 informacje
img

56-latka podejrzanego o kradzieże zatrzymali policjanci. Kradł torebki nastoletnim dziewczynom. Został już tymczasowo aresztowany, jako recydywiście grozi mu surowsza kara - informuje częstochowska Policja.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na Tysiącleciu. W jednym z lokali gastronomicznych spotkała się młodzież. Przy stoliku obok usiadł mężczyzna i zaczął im się przyglądać. Kiedy po chwili chciał wyjść, z jego plecaka wypadła torebka, należąca do 12-latki, która siedziała przy stoliku. Dziewczynka pobiegła za nim, jednak zatrzymało ją czerwone światło przed przejściem dla pieszych. Wtedy z pomocą ruszyli przypadkowi świadkowie, przejeżdżający przez skrzyżowanie. Jeden z kierowców dogonił i zatrzymał złodzieja w alejach, tam czekał na przyjazd patrolu. Zatrzymany usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Dzień później okradł w podobny sposób 16-letnią dziewczynę. I tym razem dzięki postawie świadków został szybko zatrzymany, a skradziony portfel wrócił do właścicielki. Do jego zatrzymania przyczynił się działacz z Automobilklubu Jurajskiego, który wspólnie z policjantami z ruchu drogowego organizuje wiele akcji mających poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 56-latka na 3 miesiące. W związku z tym, że kradzieży dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.

Page generated in 0.0148 seconds.