Z ostatniej chwili

Okradali dyskonty

2019-09-04 10:12:41 informacje
img

Kłobuccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wielu od 15 do 37 lat, którzy okradali dyskonty w dwóch województwach: łódzkim i śląskim. Łupem złodziei najczęściej padały ekspresy do kawy, chemia gospodarcza oraz narzędzia. Dorośli podejrzani usłyszeli policyjne zarzuty, za które grozi kilkuletni pobyt w więzieniu, natomiast sprawą 15-latka zajmie się sąd rodzinny - informuje kłobucka Policja.

Kłobuccy kryminalni uzyskali informację, że w jednym ze sklepów samoobsługowych na ul. Staszica w Kłobucku mogło dojść do kradzieży, a sprawcy prawdopodobnie poruszają się jeszcze po mieście Policjanci podzielili się i w czasie, gdy jeden zespół sprawdzał okradziony sklep, kolejni stróże prawa pojechali w rejon drugiego dyskontu tej samej sieci przy ul. Różanej.

Policyjne przypuszczenia, że sprawcy mogą chcieć okraść kolejny sklep, potwierdziły się, gdyż kryminalni bardzo szybko wytypowali grupę podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Po kilku minutach obserwacji policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali trzech mieszkańców województwa łódzkiego w wieku 15, 20 i 37 lat. W samochodzie, którym poruszali się zatrzymani, śledczy odnaleźli towary skradzione kilkadziesiąt minut wcześniej z dyskontu przy ul. Staszica oraz inne, pochodzące z kradzieży w sklepie tej samej sieci w powiecie radomszczańskim (woj. łódzkie). Łupem złodziei najczęściej padały ekspresy do kawy, chemia gospodarcza oraz narzędzia.

Pełnoletni zatrzymali trafili do policyjnej celi, natomiast nieletni spędził noc w policyjnej izbie dziecka. Pełnoletni podejrzani usłyszeli policyjne zarzuty. Najstarszy z nich - 37-latek - już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Dokładne okoliczności sprawy wyjaśniają teraz kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. Prawdopodobnie zarzuty przedstawione podejrzanym zostaną uzupełnione o inne czyny. Za popełnione przestępstwa dorosłym grozi kilkuletni pobyt w więzieniu, natomiast sprawą 15-latka zajmie się sąd rodzinny.

 

Page generated in 0.0303 seconds.