Z ostatniej chwili

Okradali elektroniczne rozmieniarki pieniędzy

2019-05-07 12:15:52 informacje
img

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 3 osoby podejrzane o dokonywanie włamań do elektronicznych rozmieniarek pieniędzy na myjniach samoobsługowych. Od marca do maja okradli w ten sposób dwie myjnie w Częstochowie na kwotę kilku tysięcy złotych. Zostali zatrzymani w sobotę na gorącym uczynku - informuje częstochowska Policja.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z częstochowskiej komendy prowadzili sprawę marcowej kradzieży pieniędzy z elektronicznej rozmieniarki na jednej z samoobsługowych myjni w Częstochowie. Złodzieje ukradli wtedy prawie 2 tys. zł. Do akcji wkroczyli operacyjni z Częstochowy oraz mundurowi z Komisariatu V Policji, którzy zatrzymali sprawców na gorącym uczynku, gdy okradali kolejną w tym dniu myjnię. Zatrzymani to para z Pyskowic oraz 36-latek z Kędzierzyna-Koźla. 

Jak ustalili policjanci, podejrzani wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim przełamaniu zabezpieczeń, kradli wypłacane przez urządzenia monety. Usłyszeli już zarzuty. Decyzją prokuratora, zostali objęci dozorem policyjnym. Grozi im do 10 lat więzienia. Ponadto jeden ze sprawców kierował pojazdem pomimo wydanych dwóch zakazów sądowych. Grozi mu dodatkowo do 5 lat więzienia. 

 

Page generated in 0.0269 seconds.