Z ostatniej chwili

Okradli i żądali pieniędzy za zwrot kradzionych rzeczy

2021-01-08 13:04:15 informacje
img

Policjanci z Komisariatu I zatrzymali parę, która w ubiegły weekend okradła śpiącego 39-latka, a następnie zażądała 200 zł za zwrot bezprawnie zabranych rzeczy. Gdy mężczyzna próbował odzyskać swój portfel i telefon, został uderzony w twarz. Sprawcom grozi do 8 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.
Do zdarzenia doszło na dworcu w Częstochowie. 39-letni mężczyzna czekał na pociąg, by wrócić do domu. Do odjazdu miał jeszcze 3 godziny, więc postanowił napić się piwa w towarzystwie spotkanej tam 45-letniej kobiety. Po chwili dołączył do nich jej 32-letni znajomy. Po dłuższej chwili wspólnego biesiadowania 39-latek zasnął, a gdy się obudził, zauważył, że został okradziony. Poprosił swoich nowych znajomych, by oddali mu jego rzeczy, ale został uderzony w twarz.
Gdy 39-latek spał, 45-latka zadzwoniła do jego żony i zażądała od niej 200 zł w zamian za zwrot skradzionych przedmiotów. Kobieta przyjechała na dworzec i przekazała złodziejom pieniądze, by odzyskać telefon oraz portfel męża.
Policjanci zatrzymali sprawców następnego dnia. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.


Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0164 seconds.