Z ostatniej chwili

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

2018-12-06 12:29:49 informacje
img

II etap okręgowy III edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności odbędzie się w Instytucie Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza. 

W roku 2018/2019 temat zmienny brzmi „Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe. Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ”.
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności jest inicjatywą edukacyjną podjętą przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych) we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi z całego kraju. W rywalizacji biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy będą walczyć o 36 indeksów na studia w zakresie bezpieczeństwa w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. 
Konkurs jest wpisany na listę prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej olimpiad interdyscyplinarnych. 
W częstochowskiej edycji weźmie udział 32 uczniów z całego województwa śląskiego. Olimpiada odbędzie się w piątek 7 grudnia. Start o godz. 12.00 w sali 1.05 (I piętro) w budynku Uczelni przy ul. Zbierskiego 2/4 - informuje Marek Makowski z Biura Promocji Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza.

Page generated in 0.0376 seconds.