Z ostatniej chwili

Osoby w kryzysie bezdomności są tuż obok - także zimą

2021-12-03 09:32:18 informacje
img

Telefon do Straży Miejskiej z informacją o człowieku narażonym na zamarznięcie może uratować jej życie - przypomina Biuro Prasow eUrzędu Miasta.
Jesień i zima to najtrudniejszy okres dla osób w kryzysie bezdomności. Dlatego Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby teraz szczególnie o nich pamiętać.
Właśnie w porze niskich i bardzo niskich temperatur strażniczki i strażnicy patrolują miejsca, gdzie nocują osoby doświadczające bezdomności – pustostany, piwnice, altany, kanały i inne, w których ludzie narażeni są w tym okresie roku na skrajne wychłodzenie lub zamarznięcie.
Jeśli napotykają podczas takich patroli osoby w kryzysie bezdomności, proponują im przewiezienie do ogrzewalni lub noclegowni czy innych miejsc, w których mogą liczyć choćby na ciepły nocleg i posiłek. Patrole takie Straż Miejska prowadzi wspólnie z częstochowską policją.
Straż Miejska apeluje też do częstochowianek i częstochowian, aby o osobach narażonych na wyziębienie informować za pośrednictwem numerów alarmowych. Czasem szybka informacja może pomóc uratować człowieka przed śmiercią z powodu niskich temperatur. Można więc dzwonić pod numery 112 (służby ratownicze), 986 (Straż Miejska) oraz 999 (Pogotowie Ratunkowe).  
Od 1 listopada funkcjonuje także w województwie śląskim bezpłatna infolinia dla osób w kryzysie bezdomności – 987.

Fot. Straż Miejska

Page generated in 0.0228 seconds.