Z ostatniej chwili

Ostatnia sesja VII Kadencji

2018-10-31 13:01:43 informacje
img

Na ostatniej sesji mijającej kadencji spotkała się 30 października Rada Miasta Częstochowy. Była to okazja m.in. do podziękowań za pracę na rzecz samorządu w minionych czterech latach - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Za tę pracę dziękowali prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski. Wszystkie obecne na wtorkowej sesji radne oraz wszyscy radni otrzymali pamiątkowy album „Częstochowa. 100 lat niepodległości”, z archiwalnymi i aktualnymi fotografiami syntetycznie dokumentującymi historię stulecia, jakie minęło w naszym mieście od odzyskania niepodległości. Albumy opatrzone zostały prezydencką dedykacją „Za pracę na rzecz społeczności lokalnej oraz wysiłek włożony w rozwój miasta w latach 2014-2018”.
Dziękując za dotychczasową współpracę, prezydent nawiązał także do wyzwań, jakie stoją przez nową Radą Miasta, która pierwszy raz spotka się w drugiej połowie listopada.   
- Z każdym z klubów, z każdym ze środowisk reprezentowanych w Radzie Miasta chciałbym w czasie tej nowej kadencji współpracować – zadeklarował ponownie Krzysztof Matyjaszczyk. - Liczę, że uda nam się znaleźć takie formuły tej współpracy, które pomogą w skutecznym działaniu na rzecz Częstochowy.
Tylko część dotychczasowych radnych żegna się z Radą Miasta. Zgodnie z wynikami wyborów samorządowych z 21 października - na kolejną, tym razem 5-letnią, VIII kadencję odrodzonego samorządu mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy wybrali ponownie większość z 28 obecnych pań i panów radnych.
Rada Miasta Częstochowy pracowała w czasie VII kadencji w składzie (osoby obecnie sprawujące mandat, w porządku alfabetycznym): Ewelina Balt, Łukasz Banaś, Artur Gawroński (wiceprzewodniczący RM), Barbara Gieroń, Małgorzata Iżyńska, Dariusz Kapinos, Justyna Kielesińska, Łukasz Kot, Jacek Krawczyk, Albert Kula, Jerzy Łodziński, Anna Majer, Marcin Maranda (wiceprzewodniczący RM), Zbigniew Mizgalski, Zbigniew Niesmaczny, Jerzy Nowakowski, Monika Pohorecka, Andrzej Sowa, Krystyna Stefańska, Piotr Strach, Ryszard Szczuka, Krzysztof Świerczyński, Tomasz Tyl, Jolanta Urbańska, Łukasz Wabnic, Zdzisław Wolski (przewodniczący RM), Piotr Wrona, Przemysław Wrona (wiceprzewodniczący RM).

Zdjęcie - pamiątkowa fotografia Rady Miasta VII kadencji (brakuje na niej Eweliny Balt, Alberta Kuli, Jerzego Łodzińskiego i Ryszarda Szczuki).
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0566 seconds.