Z ostatniej chwili

Ostatnie chwile wakacji z częstochowską Policją

2020-08-26 13:04:39 informacje
img

W minionym tygodniu profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji wraz z policyjnymi jeźdźcami i przewodnikami psów służbowych spotkali się z dziećmi i młodzieżą, spędzającymi wakacje na półkoloniach w Częstochowie. Rozmawiali o bezpieczeństwie w domu, na drodze, podczas zabawy poza domem oraz podczas wypoczynku nad wodą. Oprócz edukacji, uczestnicy spotkania mogli się z bliska przyjrzeć policyjnym radiowozom i motocyklom oraz podziwiać posłuszeństwo i umiejętności policyjnych czworonogów podczas zorganizowanego pokazu - informuje częstochowska Policja.

Policjanci często uczestniczą w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez różne placówki i instytucje, by porozmawiać z uczestnikami o bezpieczeństwie. W tym tygodniu uczestniczyli w półkoloniach organizowanych przez Fundację Soward - Kolorowa Edukacja i Urząd Miasta. Mundurowi odwiedzili także maluchy z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2.

Policjanci z prewencji przypomnieli dzieciom, jak należy się zachować podczas zabawy i wypoczynku nad wodą. Przestrzegali przed oddalaniem się od opiekunów i wchodzeniem do wody bez opieki dorosłych. Najmłodsi słuchacze dowiedzieli się również, jak należy postępować w kontakcie z nieznajomymi i jakie obowiązują przepisy dotyczące poruszania się małoletnich po osiedlowych uliczkach. Stróże prawa tłumaczyli, jak ważny jest szacunek okazywany czworonożnym przyjaciołom człowieka i dbałość o zaspokojenie ich potrzeb.

Profilaktyk z ruchu drogowego zadbała o przekazanie dzieciom i młodzieży najważniejszych zasad poruszania się po drodze. Policjantka w białej czapce przekazała dzieciom wiedzę na temat swojej pracy i przypomniała, jak ważne jest noszenie odblasków. Na zakończenie maluchy otrzymały opaski odblaskowe, by zwiększyć ich bezpieczeństwo na drodze.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0143 seconds.