Z ostatniej chwili

Oszuści znów dali o sobie znać

2020-05-14 12:10:38 informacje
img

Wczoraj na terenie powiatu kłobuckiego kolejny raz dali o sobie znać oszuści. Policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących sytuacji, w których oszustka dzwoniąca na telefony stacjonarne podawała się za wnuczkę osoby podnoszącej słuchawkę, po czym usiłowała namówić ją do przekazania znacznej kwoty pieniędzy „na załatwienie” sprawy śmiertelnego wypadku. Na szczęście tym razem seniorzy wykazali się dużą czujnością i nie dali się nabrać - informuje kłobucka Policja.
Najczęstszym sposobem działania sprawców są metody „na wnuczka” i „na policjanta. Oszuści wiedzą, że gdy przedstawią się jako funkcjonariusze policji, rozmówca nawet nie pomyśli o ewentualnym kłamstwie. Niestety, prawda często bywa bardzo kosztowna dla pokrzywdzonych.
Wczoraj, w godzinach popołudniowych, doszło do prób oszukania kilku osób posiadających stacjonarne telefony.
Próby wyłudzenia pieniędzy miały praktycznie taki sam scenariusz polegający na tym, że kobieta podająca się za wnuczkę osoby podnoszącej słuchawkę, histerycznym, płaczącym głosem mówiła, że w wypadku zabiła człowieka i prosiła o znaczną kwotę pieniędzy potrzebną „na załatwienie” sprawy.
Tym razem seniorzy wykazali się jednak dużą czujnością i nie dali się nabrać. Zgodnie z policyjnymi zaleceniami rozłączali się i dzwonili na numery alarmowe 112 i 997 lub bezpośrednio do swojej prawdziwej rodziny.

Page generated in 0.019 seconds.