Z ostatniej chwili

PSONI na straży praw zwierząt

2024-05-22 13:12:05 informacje
img

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – odbywający się już po raz 26. – w tym roku wyróżniono hasłem „PSONI na straży praw zwierząt”. Wczoraj (21 maja) na placu Biegańskiego zebrało się prawie tysiąc osób – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Organizatorem Dnia Godności jest częstochowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które swoimi działaniami zwraca uwagę mieszkańców na potrzeby i sytuację osób z niepełnosprawnościami. Tegoroczna edycja skupiła się na zbiórce darów (koce, ręczniki i karma), które zostaną przekazane do schronisk dla bezdomnych zwierząt.
— Nie tylko my pomagamy naszym podopiecznym, ale też oni pomagają innym — podsumowuje Beata Mstowska, przewodnicząca częstochowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
W Dniu Godności tradycyjnie wzięły udział organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Uczniowie z 23 placówek oświatowych, którzy startowali w  tematycznych konkursach, przyszli na ich rozstrzygnięcie. Nie zabrakło animacji. Odbył się nawet pokaz psów rasowych.

Częstochowski samorząd reprezentowali: przewodniczący Rady Miasta Łukasz Banaś, zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak i miejscy radni.

Fot. Grzegorz Skowronek / UM

Page generated in 0.0181 seconds.