Z ostatniej chwili

Pamięć o policjantach

2019-11-04 11:43:14 informacje
img

Dzień Wszystkich Świętych był okazją do uczczenia pamięci poległych w służbie policjantów. Na ich grobach delegacja policjantów złożyła kwiaty i zapaliła znicze,. Funkcjonariusze uczcili ich minutą ciszy. - informuje częstochowska Policja

Dzień Wszystkich Świętych dla środowiska policyjnego to szczególna okazja by oddać hołd policjantom poległym na służbie. Znicz na grobie tragicznie zmarłego st. post. Tomasza Trejty zapalili Komendant Komisariatu Policji w Kłomnicach nadkom. Przemysław Mazurkiewicz oraz Kierownik Ogniwa Prewencji asp.szt. Radosław Kot. St. post. Tomasz Trejta zginął w wypadku drogowym, do którego doszło na służbie 21 listopada 2013 r. w miejscowości Grabowa.

ąPamięć starszego posterunkowego Policji Państwowej Władysława Krzyżanowskiego - postrzelonego w 1935 roku podczas pościgu za przestępcami, uczcił Kierownik Dzielnicowych z Komisariatu I w Częstochowie asp.szt. Piotr Madejczyk wspólnie z dzielnicowymi sierż.szt. Arturem Jawurą i asp.szt. Jarosławem Kasprzykiem.

Częstochowscy funkcjonariusze pamiętają w tych dniach także o swoich kolegach, którzy zmarli nie tak dawno mimo młodego wieku, w tym o st. asp. Adamie Pichicie i asp. Grzegorzu Wochalu.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0178 seconds.