Z ostatniej chwili

Paraolimpiada 2018

2018-12-12 17:12:16 informacje
img

W częstochowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Polonia” odbyła się XVIII „Paraolimpiada – Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych” dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i dla placówek zajmujących się kształceniem specjalnym, przedszkoli i szkół integracyjnych - informuje Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 w Częstochowie.
Celem głównym „Paraolimpiady” jest szeroko rozumiana integracja z osobami niepełnosprawnymi, zachęcanie do uprawiania sportu jako doskonałej formy rehabilitacji i terapii, budowanie motywacji do podejmowania trudu i wysiłku dla poprawy własnej sprawności ruchowej, samooceny i pełnoprawne uczestnictwo niepełnosprawnych w życiu społecznym.
W imprezie uczestniczyło 13 placówek oświatowych, a także przedstawiciele Urzędu Miasta, dyrektorzy szkół i przedszkoli. Gośćmi specjalnymi byli: LKS „Gol-Start” Częstochowa, prezes Robert Nowakowski z Przemkiem Drągiem – niedowidzącym sportowcem reprezentującym Kadrę Narodową Osób Niepełnosprawnych w pływaniu od 2017 r. LKS „GOL-START” Częstochowa zajmuje się planowaniem i organizowaniem życia sportowego, rekreacyjnego, turystycznego, kulturalnego i rehabilitacji swoich członków oraz pomocą charytatywną ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych (z dysfunkcją ruchu, po porażeniu mózgowym, amputacji, zaniku lub utracie wzroku).
Wśród gości znaleźli się też: AZS 2020 Częstochowa (pokaz umiejętności siatkarskich) i licencjonowany trener zumby Katarzyna Ligęza
Sponsorami imprezy były firmy „Hegelman Transporte Sp. z o.o., Zakład Cukierniczo–Piekarniczy „Arto”, „Alex-Pol, „Frank-Cars”, Firma „Anoda”, „Maspex”, studio fryzjerskie NEO. 
Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, rywalizowały o jak najlepsze wyniki, przełamywały własne bariery i ograniczenia. Pozytywna energia tej imprezy wyzwoliła radość, uśmiech na twarzach dzieci i dała motywację do wytężonej pracy nad sobą.
Wszystkie dzieci otrzymały medale, dyplomy i nagrody. 
Mottem przewodnim imprezy były hasła „Możesz zrobić wszystko, co chcesz, jeśli tylko trzymasz się tego celu wystarczająco długo” - Helen Keller i „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak.

Page generated in 0.0314 seconds.