Z ostatniej chwili

Parkitka czyta dzieciom

2019-09-05 10:40:24 informacje
img

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie na oddziałach pediatrycznych, dzięki współpracy z Fundacją Zaczytani.org, powstaną Zaczytane Biblioteczki. Inauguracja projektu odbyła się 4 września 2019 r. o godz. 11.00 uroczystym odczytaniem wybranej bajki przez jednego z ambasadorów Fundacji. W których grono wchodzą aktorzy, sportowcy, a także autorzy książeczek dla dzieci.

- Wierzymy, że dzięki tego typu akcjom, dzieci poczują się otoczone jeszcze większą troską, a przejście przez nierzadko ciężką terapię stanie się jedynie epizodem, który zapamiętają jako czas okraszony ogromem miłości i opieki, jaką chcemy przekazać swoim podopiecznym jako pracownicy Szpitala – mówi Barbara Halkiewicz, Kierownik Ośrodka Szkoleń i Promocji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.Liczymy na to, że moc bajkoterapii ułatwi zarówno dzieciom jak i rodzicom znalezienie siły na przejście przez ten trudny czas. Jesteśmy dumni, że możemy aktywnie wspomagać tak piękną inicjatywę, jaką jest promocja czytelnictwa, przez jednoczesne wspieranie rozwoju psychospołecznego naszych małych pacjentów.

Msją Fundacji Zaczytani.org jest promocja czytelnictwa oraz edukacja społeczna w ramach bajko- oraz biblioterapii. W swoich działaniach łączą środowiska artystyczne, naukowe oraz biznesowe tworząc projekty rozwoju społecznego. Akcja Zaczytane Biblioteczki to przede wszystkim realne wsparcie najmłodszych pacjentów szpitali, którzy dzięki historiom płynącym z bajek o różnorodnej tematyce mają szansę na wprowadzenie elementu domowego ciepła do codziennej rekonwalescencji.

W akcję zaangażowana jest grupa wolontariuszy, która w ramach projektu będzie czytać dzieciom bajki na oddziałach pediatrycznych przez cały okres trwania projektu. Każdy może wesprzeć tę inicjatywę poprzez dołączenie do Wielkiej Zbiórki książeczek dla dzieci, a także zgłaszając się jako wolontariusz w ramach cyklicznego czytania bajek na oddziałach pediatrycznych. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.zaczytani.org.

 

Page generated in 0.0298 seconds.