Z ostatniej chwili

Parkitka uroczyście otworzyła pracownię akceleratorową

2021-08-19 12:36:06 informacje
img

Otwarcie nowoczesnej pracowni akceleratorowej, do której został zakupiony akcelerator Versa HD, miało miejsce 16 sierpnia w zakładzie radioterapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Dzięki nowemu sprzętowi możliwe będzie leczenie najbardziej skomplikowanych przypadków nowotworowych. 

Zakup został dofinansowany przez Ministerstwo Zdrowia oraz Województwo Śląskie.

Zakup nowoczesnego akceleratora przez nasz szpital pozwoli na wdrożenie innowacyjnych technik leczenia, które były do tej pory niedostępne w regionie częstochowskim. Wpłynie to na poprawę efektywności oraz wzrost bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. Warto dodać, że dostęp do tak zaawansowanej technologii był do tej pory możliwy wyłącznie w najlepszych ośrodkach onkologicznych   zwraca uwagę Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.

Akcelerator Versa HD firmy Elekta, który został kupiony przez Szpital na Parkitce, jest stosowany w radioterapii i zabiegach radiochirurgii. To jedno z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym urządzeń tego typu. Pozwala zminimalizować wpływ leczenia onkologicznego na jakość życia pacjenta, ograniczyć ekspozycję tkanek na naświetlanie i zmniejszyć skutki uboczne terapii. 

Zakup akceleratora to kolejne z działań mające poprawić jakość i skuteczność terapii. Obecnie trwają również prace nad projektem budowy trzech sal operacyjnych o profilu onkologicznym wraz z niezbędną modernizacją sali wybudzeń i Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Piersi.

Page generated in 0.0228 seconds.