Z ostatniej chwili

Parkitka zaprasza na Dzień Otwarty Ośrodka Leczenia Raka Piersi – Jurajskiego Centrum Onkologii

2020-02-03 12:17:09 informacje
img

W najbliższy wtorek 4 lutego od godz. 9.00 w częstochowskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Bialskiej odbędzie się Dzień Otwarty Ośrodka Leczenia Raka Piersi – Jurajskiego Centrum Onkologii. Placówka zachęca do udziału wszystkich, dla których istotna jest tematyka leczenia oraz profilaktyki nowotworów.

W Dniu Otwartym udział wezmą m.in. lekarze, psycholog i kosmetolodzy, z którymi każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać, zadać pytania i otrzymać bezpłatną konsultację. Organizując to wydarzenie, placówka chce zwrócić uwagę na problematykę chorób onkologicznych oraz uświadamiać mieszkańców regionu jak skutecznie radzić sobie z ich konsekwencjami.

– Podczas Dnia Otwartego nasi specjaliści podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Lekarze będą uczyć samobadania i opowiedzą, na jakie objawy należy zwracać uwagę. Psycholog wyjaśni, jak skutecznie radzić sobie z nowotworem, aby wrócić do normalnego życia i pracy. Z kolei kosmetolodzy poinformują, w jaki sposób retuszować skutki choroby dzięki zastosowaniu odpowiedniego makijażu – wylicza Barbara Halkiewicz, kierownik Ośrodka Szkoleń i Promocji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie.

Wydarzenie odbędzie się 4 lutego 2020 r. między godz. 9.00 a 12.00 w głównej siedzibie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie przy ulicy Bialskiej 104/118 (budynek D, parter).

Dzień Otwarty Ośrodka Leczenia Raka Piersi – Jurajskiego Centrum Onkologii na Parkitce organizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Częstochowskie Amazonki. 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Page generated in 0.0216 seconds.