Z ostatniej chwili

Pasażer w bagażniku, a poszukiwany na tylnej kanapie

2021-02-22 10:43:00 informacje
img

Policjanci z częstochowskiej drogówki nie kryli zdziwienia, gdy przejeżdżając obok volkswagena, zobaczyli w bagażniku pasażera. Jak się okazało, zabrakło dla niego miejsca w samochodzie. W trakcie kontroli okazało się również, że na tylnej kanapie podróżował poszukiwany 68-latek z Katowic. Kierowca został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy - informuje częstochowska Policja.

Na początku lutego policjanci z ruchu drogowego patrolowali al. Wojska Polskiego. Gdy chcieli wyprzedzić jadącego przed nimi volkswagena, zauważyli, że przygląda im się mężczyzna siedzący w bagażniku.

Gdy zatrzymali pojazd do kontroli, okazało się, że samochód nie ma aktualnego badania technicznego, a w samochodzie podróżuje 6 osób, w tym jedna siedząca w zamkniętym na klucz bagażniku. Podczas legitymowania pasażerów, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

38-latek, który nie narzekał na podróż w bagażniku, tłumaczył policjantom, że zabrał się przy okazji i tylko w jedną stronę, bo w Częstochowie miał zamiar kupić jednoślad i wrócić na nim do Dąbrowy Górniczej.

Za przewożenie większej liczby osób niż określonej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, grozi 100-złotowy mandat i punkty karne – po 1 za każdą dodatkową osobę. Przepisy przewidują również zatrzymanie kierowcy uprawnień za przewożenie co najmniej 3 pasażerów więcej, niż dopuszcza to homologacja danego pojazdu.

W opisanym przypadku kierowca volkswagena spowodował zagrożenie bezpieczeństwa 38-latka, przewożąc go w bagażniku i z tego powodu na 3 miesiące stracił swoje uprawnienia do kierowania.

Page generated in 0.0196 seconds.