Z ostatniej chwili

Patriotyczny Piknik Szkolny w SP nr 42

2018-10-05 13:46:13 informacje
img

Piknik Szkolny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości odbył się w ubiegłą niedzielę przy boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 42 im. Jana Brzechwy.
Corocznie festyn odbywa się pod hasłem: „Pożegnanie lata”, tym razem postawiono jednak na akcent patriotyczny w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Dominowała kolorystyka biało-czerwona, a uczniowie i cała społeczność szkolna nie zapomnieli o galowych strojach oraz kotylionach.
Pielęgnowanie patriotyzmu już od najmłodszych lat i pamięć o tak ważnej rocznicy to główna idea tej imprezy.
- Właśnie w tej formule organizujemy dzisiejsze spotkanie, aby wszystkie dzieci, zarówno te młodsze jak i te starsze zapamiętały dzisiejszą rocznicę, bo jest to rocznica stulecia odzyskania niepodległości i przypada tylko raz - mówi Jacek Włodyka, dyrektor SP nr 42 im. Jana Brzechwy.
Nie zabrakło więc występów uczniów śpiewających pieśni patriotyczne z tamtego okresu, tańca z flagami czy też prezentacji i historii stroju żołnierskiego z 1919 r.
Doskonała organizacja imprezy sprawiła, że również publiczność aktywnie uczestniczyła w pikniku.
Dużym zainteresowaniem cieszył się przegląd piosenki polskiej „Jaka to melodia” z drużynami złożonymi z rodziców uczniów SP nr 42, quiz „Co wiemy o Polsce?”, kalambury oraz pokaz tańca standardowego i latynoamerykańskiego w wykonaniu Mai Szmigielskiej (uczennicy SP nr 42) oraz Oskara Dobrowolskiego.
Organizatorzy wspólnie z rodzicami uczniów zadbali także o dodatkowe atrakcje, takie jak: sklepik „Kot w worku”, grill, stoisko z jesiennymi przetworami, kawiarenka z ciastami, wata cukrowa, popcorn, stoisko z napojami czy frytkami.
Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć autentyczne pamiątki z czasów Polski walczącej, niepodległej, a także plakaty z wystawy konkursowej „Kocham Cię Polsko” wykonane przez uczniów klas 0-III.
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cel szkolny. Kolejny festyn już za rok.

Tekst/foto: Katarzyna Pawlak

Page generated in 0.0293 seconds.