Z ostatniej chwili

Piątek ze sztuką

2019-03-29 11:55:39 informacje
img

Otwarty „Artystyczny Piątek” z twórcami ze Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego - przedświąteczne warsztaty plastyczne, zakończone happeningiem na placu Biegańskiego - dziś, 29 marca odbędzie się w galerii ZPAP (III Aleja 57). Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

„Artystyczne piątki” to nowe, cykliczne spotkania dla zainteresowanych sztuką, na które zaprasza do swojej siedziby ZPAP. Są otwarte, bezpłatne, planowane na każdy ostatni piątek miesiąca. Stanowią doskonałą okazję poznania środowiska częstochowskich artystek i artystów zrzeszonych w ZPAP, obejrzenia ich dzieł, podpatrywania ich przy pracy, dyskusji o sztuce przy kawie i słodkościach oraz wspólnego tworzenia prac plastycznych na wybrany temat.

Na marcowym „Artystycznym Piątku” zapanuje świąteczny, wiosenny nastrój. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów wykonają kilkumetrową rzeźbę wielkanocną, z którą w ramach happeningu przejdą III Aleją na plac Biegańskiego. Wydarzeniu będzie towarzyszyła specjalna, plenerowa sesja fotograficzna, a w trakcie jego trwania powstanie film dokumentujący akcję.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0323 seconds.