Z ostatniej chwili

Pierwszy w tym roku "Częstochowski Kurier Samorządowy"

2018-02-09 15:09:50 informacje
img

Najważniejszy londyńczyk w mieście, jak sprawdzać jakość tego, co na co dzień wciągamy do płuc oraz gdzie się udać, aby mieć w pracy do czynienia z kamerą –  i to nie byle jaką. Na tych tematach, jak zawsze z przymrużeniem oka, koncentruje się najnowsze wydanie "Kuriera" - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 
Na początek jest mowa o zamianie niezwykle popularnego w minione wakacje – choć tylko wypożyczonego – londyńskiego autobusu na podobny, tyle że zadaszony i już własny. Nieco więcej o parametrach tego nobliwego seniora z brytyjską duszą – i dyszą – opowiada Maciej Hasik z MPK, które o kondycję piętrusa będzie dbać na co dzień. Rzecznik miejskiego przewoźnika nie roztrząsa też niepotrzebnie szekspirowskiego dylematu "to be or not to be", ale próbuje odpowiedzieć na najważniejsze dzisiaj pytanie o przyszłość autobusu – czyli "z dachem czy bez dachu?"
Potem co nieco o tym, co w powietrzu, a zwłaszcza o skutkach tego, co wydobywa się głównie z kominów i jak to zmienić. Pokazane zostało, jak na bieżąco sprawdzać stan tego, czym oddychamy, zwłaszcza przed wyjściem z domu. A jest to coraz prostsze, bo mamy w mieście 25 nowych wskaźników jakości powietrza. Dowiemy się także, co ukrywa się za skrótem OZE, czemu OZE są fajne i ile unijnych środków udało się miastu na OZE pozyskać.  
Na koniec jeszcze m.in. o kamerach, tyle że takich, którymi "Kuriera" nawet jego ekipa by nie nakręciła. Koncern ZF rozbudowuje bowiem u nas swoją działalność, a jego mocną stroną są innowacyjne systemy bezpieczeństwa dla kierowców, których nowymi elementami są właśnie kamery. Dlaczego są powody do zadowolenia z rozbudowy motoryzacyjnego giganta właśnie w Częstochowie, tłumaczy Anna Mielczarek z Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju UM. Z lotu ptaka można też spojrzeć na nasze tereny Specjalnych Stref Ekonomicznych, a tam – jak zapewnia rozmówczyni – duży ruch inwestorów…
Najnowszy numer "Kuriera" można oglądać tutaj http://www.youtube.com/watch?v=EJUFWwhDJuc

Page generated in 0.0353 seconds.