Z ostatniej chwili

Pies namierzył złodziei katalizatora

2020-08-25 13:26:15 informacje
img

Policjanci z częstochowskiej prewencji zatrzymali parę, która wycięła, a następnie ukradła katalizator z samochodu zaparkowanego na prywatnej posesji. W zatrzymaniu pomógł policyjny pies Jamon, który wywęszył sprawców, a potem wskazał kryjówkę ze skradzionym łupem. Zatrzymani to obywatele Rumunii. O ich dalszym losie zdecyduje sąd - informuje częstochowska Policja.

W niedzielę przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznane osoby weszły na posesję sąsiada i wycięły katalizator z zaparkowanego przed domem mercedesa. Świadek wskazał mundurowym drogę, którą uciekli. Policjanci wraz z policyjnym psem Jamonem rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka ulic dalej zatrzymali obywateli Rumunii - 26-letnią kobietę i jej 48-letniego partnera, a nieopodal miejsca zatrzymania, policyjny pies wytropił schowane w krzakach elementy od 2 katalizatorów.

O zdarzeniu z udziałem obcokrajowców powiadomiono rumuńską ambasadę, a złodzieje trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0149 seconds.