Z ostatniej chwili

Pijana doprowadziła do kolizji

2020-09-11 11:29:38 informacje
img

We Wręczycy Wielkiej pijana 50-latka kierująca osobowym fordem straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z jadącym w przeciwnym kierunku ciężarowym volvo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości sprawczyni okazało się, że w jej organizmie było ponad 1,8 promila alkoholu - informuje kłobucka Policja.

W minioną środę 9 września w godzinach porannych oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Wręczyca Wielka. Z przekazanych informacji wynikało, że kierująca osobowym fordem, z nieznanej przyczyny, po wyjściu z łuku straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas, czym doprowadziła do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku (w kierunku Blachowni) kierowcą ciężarowego volvo.

Na miejsce pojechali policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że fordem kierowała 50-latka, mieszkanka powiatu częstochowskiego, która miała w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Natomiast ciężarowym volvo prawidłowo poruszał się 32-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który był trzeźwy. Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń.

Sprawą zajmują się obecnie kryminalni z kłobuckiej komendy. Nieodpowiedzialna kobieta musi liczyć się zarzutami karnymi, za które grożą m.in. wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet pobyt w więzieniu.

O losie sprawcy zadecydują prokurator i sąd.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0138 seconds.