Z ostatniej chwili

Pijana straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo

2020-10-06 13:53:25 informacje
img

W Ostrowach nad Okszą pijana 49-latka kierująca osobowym audi straciła wczoraj, w poniedziałek 5 października panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości sprawczyni okazało się, że w jej organizmie były prawie 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialna kobieta musi się liczyć z zarzutami karnymi, za które grozi nawet pobyt w więzieniu - informuje kłobucka Policja.

Wczoraj w godzinach południowych, oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Ostrowy nad Okszą. Z przekazanych informacji wynikało, że kierująca osobowym audi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Na miejsce pojechali policjanci z kłobuckiej drogówki i potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że audi kierowała 49-latka, mieszkanka Częstochowy. Miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta nie dostosowała prędkości do warunków, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie odniosła obrażeń.

Sprawą zajmują się obecnie kryminalni z kłobuckiej komendy. Nieodpowiedzialna kobieta musi się liczyć zarzutami karnymi, za które grożą m.in. wysoka grzywna, długoletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet pobyt w więzieniu.

O losie sprawcy zadecydują prokurator i sąd.

Page generated in 0.0161 seconds.