Z ostatniej chwili

Pijany kierowca fiata

2021-01-08 12:41:16 informacje
img

Do nietypowej sytuacji doszło w miejscowości Borowe w  poniedziałek 4 stycznia. Policjanci z kłobuckiej drogówki podczas obsługi wypadku zauważyli bardzo niecierpliwego kierowcę fiata, który minął jeden z radiowozów i chciał wjechać wprost na trwające oględziny. Pojazd został zatrzymany, a po chwili okazało się, że jego kierowca miał w organiźmie ponad 2 promile alkoholu - informuje kłobucka Policja.
Zdarzają się sytuacje, że nietrzeźwy kierujący zapomina, iż spożywał wcześniej alkohol. Tak było w tej sytuacji. Kierujący seicento ominął stojący oznakowany radiowóz używający niebieskich sygnałów świetlnych i chciał przejechać przez miejsce zdarzenia drogowego. Stróże prawa szybko zorientowali się, że kierowca może być nietrzeźwy i zatrzymali ten samochód do kontroli. Policyjne przeczucie nie zawiodło mundurowych, gdyż okazało się, że 59-letni mieszkaniec gminy Herby był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.
Zachowanie kierowcy było wyjątkowo nieodpowiedzialne. Znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych zamierzał dojechać do jednej z miejscowości w gminie Krzepice.
Nietrzeźwemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a teraz musi liczyć się z policyjnymi zarzutami i surowymi konsekwencjami: wysoką grzywną, orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet pobytem w więzieniu. O jego dalszym losie zdecydują prokurator i sąd.

Page generated in 0.0157 seconds.