Z ostatniej chwili

Pijany na kradzionym rowerze

2019-10-03 15:27:02 informacje
img

Myszkowscy policjanci zatrzymali rowerzystę, który chwilę przedtem ukradł ten jednoślad. Kompletnie pijany jechał kradzionym rowerem w centrum miasta. W chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie - informuje myszkowska Policja. 

Do zdarzenia doszło we wtorek na ul. Żniwnej w Myszkowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że z garażu jednej z posesji nieznany sprawca ukradł warty 1000 zł rower. Policjanci, patrolując miasto w poszukiwaniu złodzieja, na ul. 1 Maja zauważyli młodego rowerzystę. Podczas legitymowania go okazało się, że 20-letni mieszkaniec Myszkowa jest pijany. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało, wyszło również na jaw, że ma związek z kradzieżą. Okazało się bowiem, że rower, którym przemierzał trasę, został skradziony pół godziny wcześniej na ul. Żytniej. 

Stróże prawa zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, a rower został odzyskany i trafił do właściciela. Prokurator zastosował wobec 20-latka policyjny dozór. Grozi mu nawet 5 lat za kratami. 

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0216 seconds.