Z ostatniej chwili

Pijany za kierownicą

2020-09-07 10:27:43 informacje
img

W Mokrej policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego seata. Doświadczeni policjanci od razu podejrzewali, że samochodem może jechać nietrzeźwy kierowca. Po badaniu okazało się, że w organizmie mężczyzny stężenie alkoholu wyniosło 0.92 mg/l, czyli prawie 2 promile - informuje kłobucka Policja.

W miniony wtorek 1 września wieczorem policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzili kontrole drogowe na terenie gminy Miedźno. Około godz. 18.30 w Mokrej zwrócili uwagę na jadącego seata. Doświadczeni policjanci od razu podejrzewali, że samochodem może kierować nietrzeźwy kierowca. Stróże prawa „mieli nosa", gdyż po badaniu okazało się, że w organizmie mężczyzny stężenie alkoholu wyniosło 0,92 mg/l, czyli prawie 2 promile.

Obecnie sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmują się śledczy z kłobuckiej komendy. 47-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Miedźno, usłyszy policyjne zarzuty, a o jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą: wysoka grzywna, utrata prawa jazdy i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet pobyt w więzieniu.

Page generated in 0.0299 seconds.