Z ostatniej chwili

Piknik Naukowy w Galerii Jurajskiej

2019-05-10 13:11:13 informacje
img

Nauka to zabawa? I to jaka! Przyjdź na nasz Piknik Naukowy organizowany z Politechniką Częstochowską i przekonaj się, jak pasjonujące mogą być nauki ścisłe! - zachęcają organizatorzy wydarzenia, które w sobotę 11 maja odbędzie się w Galerii Jurajskiej.

Nauki ścisłe to nie tylko niekończące się równania, to także niesamowite doświadczenia, spektakularne eksperymenty, a nieraz nawet widowiskowe show, które inspiruje do nauki i poznawania świata. 

Odwiedzając Galerię Jurajską będzie można poznać tę bardziej ekscytującą stronę nauki, zobaczyć m.in. temperaturę przedmiotów przy pomocy kamery termowizyjnej, nauczyć się mierzyć temperaturę... na odległość, a także dowiedzieć się, jak działa rower elektryczny.

Będą efektowne wizualnie doświadczenia chemiczne i pokazy doświadczeń fizycznych, na czele z tworzeniem pioruna niczym Zeus oraz pomiarem natężenia dźwięku specjalnym urządzeniem! Niezwykłym show będą także eksperymenty z użyciem ciekłego azotu lub sonometru.

Nie zabraknie także atrakcji dla przyszłych inżynierów. Najmłodsi będą mogli wcielić się w budowlańców i spędzić dzień na placu budowy.

Dla nieco starszych z kolei przygotowano wystawę makiet architektonicznych, plansz z projektami oraz filmów, na których widać, jak powstają budowle. Dla fanów nowych technologii i robotów odbędzie się natomiast pokaz pracy wielozadaniowego robota mobilnego.

Organizatorzy zadbają także o Wasze zdrowie. Na Pikniku dowiecie się m.in., jakie są zasady zdrowego żywienia i układania diety, będziecie mogli także zbadać wady stóp podoskopem.

- Jeśli więc nie macie planów na sobotę, lubicie programy przyrodnicze, pasjonuje Was nauka i ciekawi Was świat koniecznie do nas wpadnijcie - zachęcają organizatorzy.

Wstęp na Piknik jest wolny. Początek o godz. 12.00.

 

Page generated in 0.0203 seconds.