Z ostatniej chwili

Pili alkohol, byli agresywni, śmiecili

2020-04-07 11:54:59 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy przy wsparciu policjantów z I Komisariatu ujęli cztery osoby, które zamiast siedzieć w domu, nie stosowały się do wytycznych i spożywały na Skwerze Solidarności alkohol. 
Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał w miniony weekend telefoniczne zgłoszenie, że w jednym z bloków przy al. Niepodległości na klatce schodowej przebywają cztery niepełnoletnie osoby, które powinny być pod opieką dorosłego. Strażnicy miejscy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastali dwóch 14-latków, 17- i 18-latka. Osoby nieletnie zostały przekazane pod opiekę rodzicom. Straż Miejska przypomina, że nieletni mogą opuszczać miejsce zamieszkania tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna. Dotyczy to również spaceru z psem.
Do kolejnego złamania zasad przemieszczania się doszło w poniedziałek na Skwerze Solidarności. Strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec grupy osób, które spożywały alkohol w miejscu publicznym oraz zaśmiecały niedopałkami papierosów teren zielony. Z uwagi na fakt, że osoby były agresywne, wsparcia udzielili policjanci z I Komisariatu. Na miejscu wylegitymowano 24-letnią kobietę oraz 37-letniego mężczyznę oraz jego kolegów: 24- i 21-letniego. Osoby zostały ukarane mandatami za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Dwaj najbardziej agresywni mężczyźni, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, zostali przewiezieni do OPOPA. Cała grupa odpowie też za niestosowanie się do obostrzeń, które obowiązują w czasie epidemii.

Page generated in 0.0151 seconds.