Z ostatniej chwili

Piorun - nowy czworonożny "funkcjonariusz"

2018-09-24 10:19:26 informacje
img

Od kilku dni do częstochowskiej Policji dołączył owczarek belgijski – Piorun. Jego opiekunem jest asp. szt. Paweł Maj, który ma bogate doświadczenie w byciu przewodnikiem psa służbowego. Policjant i jego czworonożny przyjaciel wkrótce przejdą specjalne szkolenie. Po nim pies będzie mógł wyruszyć w teren i pełnić służbę patrolowo-tropiącą - informuje częstochowska Policja.
Piorun to 4-letni owczarek belgijski, który kilka dni temu trafił do częstochowskiej jednostki. Wcześniej przez 2 lata służył w Policji w Pszczynie. Jest psem ułożonym i przeszkolonym w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Teraz przechodzi adaptację na nowym terenie i przyzwyczaja się do swojego nowego opiekuna. Wspólnie z asp. szt. Pawłem Majem wyjadą niedługo na kilkudniowe szkolenie, aby nauczyć się współpracy i wzajemnego zaufania.
Asp. szt. Paweł Maj ma bogate, przeszło 10-letnie doświadczenie jako przewodnik psa służbowego. Policjant zaznaczył, że Piorun to pies z charakterem. Jest dynamiczny, bystry, posłuszny i bardzo szybko się uczy.
Piorun wspólnie ze swoim przewodnikiem będzie angażowany do służby patrolowo-interwencyjnej. Z pewnością weźmie również udział w zabezpieczaniu niejednej imprezy masowej, a pokaz jego posłuszeństwa będzie atrakcją podczas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0276 seconds.