Z ostatniej chwili

Plenerowa seria bezpłatnych koncertów

2024-06-27 11:11:33 informacje
img

Skolim, Kubańczyk, Baciary, Daj to Głośniej, Aparaty, Smolasty i PlanBe to gwiazdy, które tego lata wystąpią na parkingu przed Galerią Jurajską w cyklu „Częstochowa Summer Festival” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Trzy miesiące wakacji, trzy duże i bezpłatne koncerty na Bulwarach Jurajskich i aż osiem gwiazd polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej, które latem rozśpiewają Częstochowę. Galeria Jurajska zdradza szczegóły nowego festiwalowego projektu.

Plenerowa impreza, mająca swoje koncertowe odsłony w czerwcu, lipcu i sierpniu, zawita do miasta po raz pierwszy. Wydarzenie będzie okazją, aby na żywo zobaczyć Skolima, Kubańczyka, Baciary, Daj to Głośniej, Aparaty, a na wielki finał: Smolastego i PlanBe.

Pierwsze koncerty i atrakcje zaplanowano już na 28 czerwca. Na scenie, która stanie przed galerią, zagra dwóch artystów –Kubańczyk i Skolim. Ten pierwszy doskonale znany jest publiczności z takich hitów jak „Ta noc”, „300” czy „Stargard”. Fanom nie trzeba również przedstawiać Skolima, stojącego za takimi hitami jak m.in. „Bebecita”, „Dziewczyno piękna” czy „Wyglądasz idealnie”. Ta ostatnia piosenka na YouTube ma aż 191 mln wyświetleń!  Czerwcowa odsłona „Częstochowa Summer Festival” rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do 21.00. Koncerty gwiazd poprzedzą dodatkowe atrakcje, w tym m.in. miasteczko rozrywki z dmuchańcami, animacje dla dzieci, food trucki, kramy, koncerty lokalnych zespołów oraz muzyka grana przez DJ-a.

– To lato zapowiada się w mieście muzycznie! „Częstochowa Summer Festival” to największa plenerowa impreza koncertowa, jaka do tej pory odbywała się w Jurajskiej. Po raz pierwszy też w będziemy u nas gościć tak wielu artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne – mówi Anna Borecka, dyrektor Galerii Jurajskiej. – Program festiwalu został tak ułożony, aby coś dla siebie mogli znaleźć tu fani muzyki m.in. folk, pop, dance czy rapu. Motywem przewodnim są natomiast: lato, wakacje i beztroska zabawa, na którą chcemy zaprosić mieszkańców Częstochowy i okolic – dodaje.

Koncerty Kubańczyka i Skolima to dopiero początek zaplanowanych atrakcji muzycznych. Już 26 lipca na scenie „Częstochowa Summer Festival” zagrają zespoły: Baciary, Daj to Głośniej i Aparaty. Na wielki finał letniej imprezy zaplanowano natomiast koncerty Smolastego i PlanBe. Autorów takich przebojów jak „Nim zajdzie noc” i „Bling Bling” będzie można na żywo posłuchać 24 sierpnia. Wszystkie atrakcje na odwiedzających festiwal czekać będą w godz. od 15.00 do 21.00.

– Festiwal muzyczny organizowany przez Galerię Jurajską będzie na pewno sporą dodatkową atrakcją częstochowskiego lata – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Bulwary Jurajskie nad Wartą to miejsce już cieszące się dużą popularnością wśród mieszkanek i mieszkańców. Teraz ożyją również muzycznie. Życzę wszystkim dobrej zabawy!   

Page generated in 0.0167 seconds.