Z ostatniej chwili

Płyta z muzyką do "Królowej Śniegu"

2021-01-08 12:08:53 informacje
img

Krążek z piosenkami ze spektaklu można kupić w kasie Teatru im. A. Mickiewicza. Muzyka ma bardzo istotną rolę w wyreżyserowanym przez Magdalenę Piekorz przedstawieniu według baśni Andersena, które miało swoją premierę na krótko przed wybuchem pandemii - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Zespół Teatru im. Adama Mickiewicza – na razie z wiadomych względów odcięty od bezpośredniego kontaktu z publicznością – ma nadzieję, że album przypomni części widowni spektakl, a dla tych, którzy go jeszcze nie widzieli, będzie miłą zapowiedzią kolejnych przedstawień „Królowej Śniegu” – kiedy tylko będą możliwe.
„Królowa Śniegu” ma bardzo rozbudowaną warstwę dźwiękową – muzykę do przedstawienia napisał Adrian Konarski, a teksty piosenek – dyrektor artystyczna częstochowskiej sceny Magdalena Piekorz, która także wyreżyserowała baśń. Jak wyjaśnia reżyserka, piosenki są dopowiedzeniem akcji „Królowej Śniegu”. W zeszłym roku powstał także teledysk do piosenki Gerdy w wykonaniu Hanny Zbyryt.
Teledysk był jednym z elementów, dzięki którym zespół Teatru im. A. Mickiewicza utrzymywał więź z publicznością w okresie, w którym działalność instytucji kultury została drastycznie ograniczona w związku z obostrzeniami sanitarnymi. Aktorki i aktorzy częstochowskiej sceny miejskiej byli aktywni także w mediach społecznościowych, czytając wiersze, opowiadania, przypominając spektakle plenerowe z poprzednich lat, odpowiadając na pytania widzów na fanpejdżu Teatru na Facebooku.
Płyta w cenie 15 zł  dostępna jest w kasie Teatru przy ul. Kilińskiego 15. Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.
Wydanie płyty było możliwe dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Page generated in 0.0176 seconds.