Z ostatniej chwili

Po kolejnych osiedlowych drogach będzie się lepiej jeździć

2020-09-17 10:59:16 informacje
img

Miejski Zarząd Dróg i Transportu sukcesywnie wyłania wykonawców robót dotyczących poprawy stanu dróg bocznych, ale istotnych dla mieszkańców poszczególnych dzielnic. Niedawno rozstrzygnięto przetargi na remonty ulic Rybackiej i Skierniewickiej. MZDiT ma na liście łącznie kilkanaście lokalnych dróg do przebudowy - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.   

Zaplanowane na najbliższe miesiące prace uda się przeprowadzić m.in. dzięki zgodzie radnych na propozycję prezydenta miasta dotyczącą zmian w budżecie. Środki na te remonty MZDiT zaoszczędziło na zeszłorocznych przetargach.   

Wykonaniem inwestycji przy ul. Rybackiej zajmie się „Rafalin” Sp. z o.o. z Blachowni. Remont obejmie łącznie 630 metrów bieżących tej ulicy. Realizacji zadania przy ul. Skierniewickiej – na długości 368 metrów bieżących – podejmie się firma „OLS” Sp. z o.o. z Lublińca. Prace w obu miejscach mają się zakończyć do 16 października.   

Wszystkie wskazane do przebudowy lokalizacje to m.in. odcinki między zakończonymi już modernizacjami drogowymi, fragmenty uzupełniające wcześniejsze zadania czy części dróg i chodników, których przebudowa umożliwi domknięcie układu komunikacyjnego w danej dzielnicy.  

Pełna lista ulic przeznaczonych do remontu w najbliższym czasie przedstawia się następująco: Liliowa (Kiedrzyn), Skierniewicka (Lisiniec), Rybacka (Lisiniec/Grabówka), Zdrojowa (Rząsawy), Kołłątaja (Dąbie), Polna (Stradom) – na odcinku od ul. Pirotechników do ul. Skrzetuskiego (będzie to dokończenie zadania sprzed dwóch lat), Oficerska (Stradom) – od ul. Łączności do ul. Skrzetuskiego,  Kościelna (Stradom) – od ul. Piastowskiej do kładki, Brzezińska (Błeszno) – od ul. Bohaterów Katynia do ul. Załogi, Brzeźnicka (Tysiąclecie) – od ul. Dekabrystów do Promenady Niemena, Łukasińskiego (Raków) – od łącznika z aleją Pokoju do ul. Okrzei, Mierna (Zawodzie). Na ul. Kisielewskiego (Kiedrzyn) remont przejdzie chodnik na odcinku od ul. Klemensiewicza do ul. Traugutta + dojście do przystanku.

W trakcie rozstrzygania są postępowania przetargowe dotyczące ulicy Łukasińskiego (odcinek od alei Pokoju do ul. Stefana Okrzei), ul. Brzeźnickiej (na odcinku od ul. Dekabrystów do Promenady Czesława Niemena), Liliowej czy Zdrojowej. Wykonawców zainteresowanych realizacją tych prac jest sporo, a więc i ich oferty są tańsze – mieszczą się w ramach wyasygnowanych na te zadania środków. A to z kolei pozwala przypuszczać, że przetargi na te inwestycje uda się niebawem rozstrzygnąć.  

Łącznie – dzięki całemu przedsięwzięciu – poprawi się stan niemal 5 km ulic i chodników.

W poprzedniej serii tego rodzaju remontów poprawiła się jakość nawierzchni na ulicach Ostrej, Welońskiego, Fiołkowej, Podhalańskiej, Turystycznej, Łosiowej, Solnej oraz na odcinkach ulic Sojczyńskiego-Warszyca, Bohaterów Monte Cassino oraz Wilsona. Z kolei na ul. Piastowskiej powstały miejsca do parkowania i postój taksówek.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0147 seconds.